سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
نماز جمعه 1390/2/2
نویسنده : محمد عابدینی
تاریخ : شنبه 92 فروردین 3
زمان : ساعت 5:24 عصر

امام جمعه موقت قزوین: پیشنهاد ترکیه برای حل بحران سوریه از روی دلسوزی نیست

15-398.jpg

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به استمرار بحران سوریه گفت: این جنایت‌ها زیر چتر حمایت‌های آمریکا، اسرائیل، انگلیس و هم‌پیمانان آنها صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مسجدالنبی قزوین برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: در واقع این قتل‌عام و آشوب‌ها در سوریه به دست تروریست‌هایی صورت می‌گیرد که مورد حمایت آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و این حمایت‌ها به دنبال استمرار حوادث تروریستی و ایجاد مانع در برابر اقدامات صلح‌آمیز در سوریه است.

وی ادامه داد: این توطئه‌های شیطانی برای آن است که سوریه حلقه اتصال بیداری اسلامی در منطقه است و آنها می‌خواهند این حلقه را بردارند و یک حائلی بین کشورهای اسلامی و رژیم غاصب صهیونیستی به وجود آورند.

امام جمعه موقت قزوین افزود: به تازگی شاهد ارائه پیشنهادی برای حل بحران سوریه از سوی ترکیه بوده‌ایم که در ظاهر از روی دلسوزی ارایه شده است اما این طرح جز نفاق، دروغ و کودتا چیزی دیگری نیست.

وی تصریح کرد: ترکیه می‌خواهد همان کودتایی که ماه‌ها به ثمر نرسیده است را دوباره احیا کند، از همین رو نیز پیشنهاد کناره‌گیری بشاراسد مطرح کرده است تا تروریست‌ها حاکم شوند. این طرح به هیچ‌وجه برای حل بحران سوریه نیست و ترکیه نیز با فریب خوردن وارد این میدان شده است.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به تاکید اسلام بر دوری از دنیا گفت: به حدی بر این موضوع تأکید شده که انسان تنها دلباخته دنیا نشود و خدمت به خلق خدا در دنیا همان فراهم آوردن توشه آخرت است.

وی ادامه داد: روایات دینی بر اینکه زندگی آخرت اولا بر دنیا است، تأکید دارند و این را کسی متوجه می‌شود که تقوای بیشتری دارد و بر اساس نص صریح آیه قرآن با اندیشیدن به این حقیقت، دین پیدا می‌کنیم.

عابدینی اعلام کرد: امام موسی کاظم (ع) خطاب به هشام می‌فرماید که خداوند دو حجت ظاهری و باطنی در نزد هر انسانی دارد؛ حجت ظاهری همان انبیای الهی و ائمه اطهار هستند و حجت باطنی عقل انسان است و خداوند متعال عقل را قرار داده تا برای انسان هدایت‌گر باشد چراکه جایگاه عقل همچون چراغی در میان خانه است که آن را روشن می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند سبحان منافقان و کافران را فاقد عقل می‌نامد و این بیان حضرت حق به آن دلیل است که گناه، کفر و غیره عقل را زائل وتجربه، دعا، ذکر، عبادت و غیره عقل را زیاد می‌کند از این رو کسی که تقوای الهی پیشه کند به درستی حق را از باطل تشخیص می‌دهد.

امام جمعه موقت قزوین افزود: اهل تقوا وقتی شیطان بخواهد میان آنها رخنه کند، به دلیل روشن‌بینی ناشی از عقل‌شان می‌توانند حق را از باطل تشخیص دهند.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی گفت: عالم وارسته‌ای که در راه اسلام، تلاش‌های بسیاری کرد و امروز کتب جمع‌آوری شده و به نگارش درآمده توسط ایشان و کتابخانه‌ای که فراهم شده و در اختیار طلاب حوزه علمیه قرارگرفته، سرمایه‌ای گرانبها است.

عابدینی تصریح کرد: تلاش‌های ایشان در تعلیم و تربیت طلاب دینی و ایجاد کرسی فقه اهل بیت از دیگر اقدامات گران سنگ این عالم برجسته است، البته آیت‌الله مرعشی نجفی در زمینه انقلاب اسلامی نیز از شخصیت‌هایی بود که همواره امام را حمایت می‌کرد و حتی حسینیه ایشان محل سخنرانی‌های آتشین و انقلابی بود.

وی با بیان اینکه طی هفته گذشته تشییع پیکر شهیدی با عنوان شهید گمنام در قزوین را شاهد بودیم، گفت: در حالی که شهید، گمنام نیست این ما هستیم که در میان غفلت، ریا، گناه و غیره گم شده‌ایم، هرچند نامی بلند نیز داشته باشیم و آوازه نام ما عالم را گرفته باشد.

امام جمعه موقت قزوین یادآور شد: شهید کسی است که آوازه‌اش در عالم پیچیده است و امروز به برکت خون شهدا، انقلاب اسلامی و نهضت امام است که ایران از گمنامی درآمده و پرچم اسلام در دنیا سرافراز است، امروز نام ایران با عزتمندی و اقتدار در همه دنیا می‌درخشد و حتی بسیاری بر جایگاه ایران و ایرانی غبطه می‌خورند.

منبع خبر
برچسب ها: خطبه های نماز جمعه (1)، | نظرمرجع دریافت قالب ها و ابزارهای مذهبی
Design By : Ashoora.ir


 

پایگاه جامع عاشورا